Galeria Miejska Arsenał

0.00 

Jak co roku, zapraszamy dzieci na półkolonie, w trakcie których przekonamy się m.in., jak ważne są w naszym życiu opowieści, zdobędziemy umiejętności stolarskie, pogramy w tradycyjne gry, a także stworzymy nietuzinkowe zabawki oraz damy się ponieść fantazji tworząc prace plastyczne w różnych technikach. Dobra zabawa gwarantowana!

Brak w magazynie

Product details

Wiek

10-13, 7-9

Dzielnica

Stare Miasto

I TURNUS 14–18.01.2019 r., godz. 9:00–12:00

Opowieści ukryte w drewnie, gałganku i tekturze – półkolonie dla dzieci w wieku 7–10 lat

Prowadzenie: Tomek Kaszany,  Xenia Starzyńska, Magdalena Garczarczyk

 

Co można zrobić ze starych szczebelków z łóżka dziecięcego i rozciągniętego t-shirtu?  Jak  kiedyś dzieci spędzały czas na wspólnych zabawach?  Jak stworzyć opowieść, której inni będą chcieli wysłuchać? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać w trakcie  półkolonii Opowieści ukryte w drewnie, gałganku i tekturze, znajdując kreatywne sposoby na zimową nudę i pluchę.

 

Proponujemy Państwu pięciodniowy cykl warsztatów dla dzieci w wieku 7-10 lat realizowanych przez zespół animatorów i pedagogów z Projektu Zieleniak, Sagan Sag oraz Tomka Stolarza z Lasu. Prowadzący współpracują ze sobą od kilku lat, realizując projekty edukacyjne i integrujące społeczności lokalne. Bliska jest im idea dzielenia się wiedzą i umiejętnościami, także na zasadzie “zrób to sam”, snucia opowieści o tym, co ważne oraz łączenia różnych dziedzin w działaniu.

 

 

II TURNUS w terminie: 21–25.01.2019 r., godz. 9:00–12:00

TWARZE / KAMUFLAŻE – półkolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 10–13 lat

Prowadzenie: Agata i Szymon Marchlewicz

 

W trakcie pięciodniowego cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży, w wieku 10-13 lat pt. TWARZE / KAMUFLAŻE, zgłębimy temat twarzy i ciała w sztuce. Zastanowimy się, na ile są one ważnym elementem naszej tożsamości, po co nam maski i jak na co dzień się kamuflujemy. W trakcie zajęć postawimy na wymianę myśli, twórcze eksperymenty i bawienie się formą.

 

Zajęcia poprowadzą Agata i Szymon Marchlewicz, którzy współpracują ze sobą od kilku lat, realizując projekty dla różnych instytucji Poznania. Prywatnie rodzice Miłki
i Kacpra. Każdego dnia testować będziemy inne techniki plastyczne, tworząc prace na papierze i w przestrzeni. Mamy nadzieję, że poza szansą na zdobycie nowych umiejętności, proponowane półkolonie będą dla uczestników okazją do trochę lepszego poznania samych siebie.